Image1\

FAQ’s Ateliér PhotoProgress Plzeň

 Než nás budete kontaktovat s nějakým dotazem, podívejte se, jestli odpověď na něj nenajdete zde v nejčastějších otázkách a odpovědích. Pokud tu Váš dotaz přeci jen není, nebo něco potřebujete upřesnit, tak volejte, pokud Váš dotaz snese odkladu, tak pište.

Komu mám volat či psát a s kým se v ateliéru potkám?

Martin Ženíšek - majitel ateliéru, fotograf
mobil:  721 821 999, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
kontaktujte ho pro dotazy týkající se techniky, vybavení, kurzů, workshopů a rad ohledně focení

Renata Horáková – asistentka
mobil: 777 361 410, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
kontaktujte ji pro dotazy týkající se prohlídek, rezervací, rezervací na poslední chvíli

Našel jsem možnost pronájmu ateliéru, ale chtěl bych si prostory nejdříve prohlédnout, je to možné?
Ano, stačí zavolat na telefon Renatě a domluvit si termín. Zvolit také můžete virtuální prohlídku, kde najdete vše potřebné >>ZDE<< 

Jaké je v ateliéru vybavení?
V ateliéru používáme dva druhy zábleskových světel - 4x Jinbei DPsIII 300W a 4x Jinbei DPsIII 300W. Samozřejmostí je i příslušenství - softboxy, stripboxy, oktabox, beautydish, plechové nástavce (malé, velké, šikmý, komínek), odrazové deštníky a klapky s barevnými filtry a voštinou. K dispozici je i stálé světlo SUN– 400 Daylight 600, dva radiové odpalovače zábleskových světel Jinbei TR-A8, stativ na pozadí a odraznou desku. K vybavení patří i rekvizity např. židle, taburetka, peří, látky, boa, ovčí kůže, andělská křídla, hračky… dodáváme sezónní rekvizity (Velikonoce, léto, Vánoce…) Vše můžete prohlédnout a sledovat aktuální >>ZDE<<

Co je v ceně pronájmu?
V ceně je pronájem ateliéru a jeho vybavení, zázemí, káva, čaj, na požádání služby asistentky. Čas potřebný pro přípravu na focení nebo vizáž je zdarma.

K čemu je vedle ateliéru učebna?
V učebně se konají kurzy, workshopy, školení, doučování a lze ji pro tyto účely samostatně pronajmout i pro nefotografickou veřejnost. Učebna taktéž slouží jako zázemí při focení, vizáž a občerstvení. 

Chci si ateliér pronajmout, jak se mohu objednat?
Pokud k nám jdete poprvé, pak telefonicky nebo e-mailem. Pro častější pronájem ateliéru je vhodná registrace v rezervačním systému https://photoprogress.capsa.cz/, kde si nadále budete dělat rezervaci sami. Pro vytvoření účtu potřebujeme vaše celé jméno, telefon a e-mail. 

S jakým časovým předstihem se musím objednat?
Ideálně ihned jakmile víte, že budete ateliér potřebovat. Sdílený kalendář využívá cca 70 fotografů a zrovna ten váš termín může být brzy obsazen. My kalendář kontrolujeme každý den, reagujeme na změny a snažíme se vám vždy vyjít vstříc. Pokud si budete přát pronájem ateliéru na aktuální den, prosíme o telefonické potvrzení, zda jsme schopni vám být k dispozici. 

Budu fotit v ateliéru poprvé, poradí mi někdo?
Každého nového uživatele ateliéru seznamujeme s ovládáním světel. Pokud se na focení v ateliéru připravujete, doporučujeme absolvovat náš individuální workshop Základy ateliérového svícení. Termín lze domluvit s majitelem ateliéru, fotografem Martinem Ženíškem nejlépe na mailu:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

Co potřebuji, když půjdu fotit?
Určitě potřebujete svůj foťák a znalosti jeho ovládání.  

Co když budu potřebovat pronájem prodloužit?
Pokud po vás nefotí jiný fotograf, tak je to možné. Vždy se o této možnosti domluvte s asistentkou. 

Jsou u vás nějaké stornopoplatky?
Ano. Storno-poplatek ve výši 300,- po vás bude požadován v hotovosti, pokud nedorazí na focení klient, fakturou pokud nedorazíte vy.

Jaká jsou v ateliéru pozadí a platí se za jejich spotřebu?
K dispozici jsou tři varianty pozadí. Bílé vynilové, které je napevno přidělané ke zdi a přilepeno k dřevěné podlahové desce. Černé látkové a barevná papírová pozadí jsou vyměnitelná. Udržujte všechna pozadí v pořádku a čistotě, bílé a černé pozadí jsme schopni vyčistit. Při výrazném znečištění či poškození zaplatíte za běžný metr barevného papírového pozadí 150 Kč. Celkem je k dispozici osm barev pozadí. Bílé vynilové, látkové černé a zelené (klíčovací), papírové pak v barvách šedá (Storm Gray), vínová (Karmínově rudá), hnědá (Kakaová), modrá (Deep Blue), béžová (Natural). Na variabilním stojanu pak možnost několika druhů tištěných pozadí s motivem vhodné pro dětská tématická focení (Velikonce, Vánoce, Valentýn...). 

Mohou se v ateliéru fotit psi či jiná zvířata?
Ano. Vzhledem k tomu, že vedle ateliéru sídlí salon pro psy, tak jsou tato zvířátka vítaná i v ateliéru. Při focení zvířat dbejte zvýšené opatrnosti a při používání rekvizit na hygienu, pokud zvířátko nějakou rekvizitu znečistí nahlaste nám to – vypereme ji.

 

Kde u vás zaparkuji?
Parkovat můžete na veřejném parkovišti před budovou ateliéru, případně v přilehlých ulicích. Pokud nedokážete zaparkovat na veřejném parkovišti, rádi Vám otevřeme vrata do dvora.  

Jak se u vás platí?
Platbu přijímáme v hotovosti nebo platební kartou dle domluvy před nebo po skončení focení. Pro firmy a při dlouhodobé spolupráci je možnost platby na fakturu.

Proč je v ateliéru asistent/ka?
Již samo označení asistent/ka značí, že je vám k dispozici při focení, pomůže s nastavením světel, výměnou příslušenství, podrží odraznou desku, vypomůže při focení dětí či zvířat, kdy je potřeba zaujmout. Navíc zkontroluje ateliér před vaším příchodem a také po vašem odchodu, přivítá vás, vaše klienty a nabídne občerstvení. Služby asistentky je nutné předem objednat při rezervaci focení.

Nechci být při focení rušen, budu mít dostatek soukromí?
Pokud nás nepožádáte o asistenci, pak máte v ateliéru soukromí vždycky. Ačkoliv jsme poblíž, vždy připraveni vám pomoci, tak vás sami od sebe nerušíme.